петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Заев докажа зошто има неправда: „Невладиниот“ Џабир мрмореше на партиската говорница на СДСМ

Заев докажа зошто има неправда: „Невладиниот“ Џабир мрмореше на партиската говорница на СДСМ

„Невладиниот“ активист Џабир Дерала од организацијата Цивил се обрати на Маршот за правда што вечерва го организираше СДСМ.

Дерала е активен поддржувач на политикте на СДСМ и често се ставаше во одбрана на  политиките на оваа политичка партија, со што во вода паѓа неговиот граѓански активизам. Негови медиуми се Цивил медиа и порталот Фронтлајн на кој од неодамна колумнист е активистот на СДСМ Бранко Тричковски кој е познат по своите навредливи коментари за политичките неистомисленици на СДСМ.

Коронавирус