петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Вести

Заев добил црн појас во џудо, не се појавил на церемонијата

Заев добил црн појас во џудо, не се појавил на церемонијата

Џудо Федерацијата на Македонија, му доделила почесен црн појас на премиерот Зоран Заев.

Џудистите и љубителите на овој спорт на социјалните мрежи почнаа веднаш да бараат одговор зошто на премиерот му се дава црн појас кога тој никогаш во животот не тренирал џудо ниту направил нешто за промоција на оваа витешка вештина, пишува expres.mk

Црниот појас е доделен вчера во присуство на претставници од Амбасадата на Јапонија задолжена за Македонија.

Како што пушува порталот, Заев не ги удостоил лично џудистите да го прими почесниот црн појас кој на претставник на неговиот кабинет (на фотографијата десно) му го предал Зељул Реџепи, новиот претседател на Џудо Федерацијата на Македонија.