вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

„Заев денеска повторно без мнозинство, театарот и удирањето во гради траеше еден ден“

„Заев денеска повторно без мнозинство, театарот и удирањето во гради траеше еден ден“

Зоран Заев денеска повторно без мнозинство. Театарот и удирањето во гради траеше само еден ден. Собранието е нефункционално. Заев со сила донесе пратеници да го гласаат, исплашен од ВМРО-ДПМНЕ и криминалот за кој ќе одговара, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Зоран Заев мисли дека се спасил и си купил време, но неговиот крај е извесен и повторна интерпелација е можна. Не сите пратеници кои гласаа за доверба на владата на Заев, тоа повторно ќе го сторат. Владата на Заев е на стаклени нозе. Заев знае дека паѓа и затоа владее со страв и уцени, стои во партиската реакција.

Коронавирус