недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Заев: Брат ми е душа напатена, затоа го тужи Николоски

Заев: Брат ми е душа напатена, затоа го тужи Николоски

Премерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ одговарајќи на новинарско прашање дали знаел дека неговиот брат Вице Заев го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски само затоа што кажал дека Вице Заев има 30 фирми и е економски фактор во државата, посочи дека тој со неговиот брат Вице Заев не се гледа многу често, бидејќи како што рече премиерот Заев бил почесто во Скопје и дека не знаел дека ќе го тужи Николоски.

Немав поима еве да ви кажам искрено ви зборам. Внатре има обвинувања за криминал, обвинувања за местенки, има обвинувања за влијание врз одредени работи. Чесно зборам секој пат. Има душа повредена и ми објаснува извини бе човек терај си ти по својот пат, терај си во својата политика, немав право во фондот да конкурирам, кога бев во опозиција немав право ништо, сега немам право да работам, извинете ќе тужам, вели Заев.

На последното рочиште Николоски изнеси низа на докази дека тужбата на Вице Заев е неоснована и нецелосна.

Коронавирус