понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 164
home Вести

Заев а не Пендаровски ќе се обрати за Илинден од Мечкин Камен

Заев а не Пендаровски ќе се обрати за Илинден од Мечкин Камен

Во текот на вчерашниот ден настана недоразбирање во однос на одржувањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“, односно преку медиумите беше известено дека претседателот државата Стево Пендаровски ќе присуствува на 2-ри август во Крушево, соопшти Владата.

На 2-ри август на Мечкин Камен во Крушево ќе се обрати премиерот Зоран Заев.

 

Коронавирус