петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 31
home Вести

Заетвореник осуден на доживотен затвор избега од Идризово

Заетвореник осуден на доживотен затвор избега од Идризово

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутрината избега од Казнено поправниот дом во Идризово.

Според одговорното лице во затворот, осудениот А.Д. бил во својата ќелија при проверката на 07.02.2020г. во 19,00ч. а на 08.02.2020г. во 07,00ч. забележале дека избегал.

Бегството е извршено со сечење на заштитна решетка од келијата која се наоѓала на третиот кат.

 

Коронавирус