сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 90
home Вести

Забрана за тешки возила на планинскиот превој Плетвар

Забрана за тешки возила на планинскиот превој Плетвар

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Кавадарци – Прилеп преку планинскиот превој Плетвар од 14:40 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информира АМСМ.

Претходно, утрово во 10:45 часот е воведена на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, а од шест часот и на планинскиот премин Стража.