понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 145
home Вести

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот превој Буково

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот превој Буково

Забрана за тешки товарни возила е воведена на патниот правец Охрид – Ресен преку планинскиот превој Буково поради интензивни врнежи од снег.

Забраната е воведена од 21.05 часот, соопшти вечерва Автомотосојуз на Македонија.