вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Вести

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонија пат.

Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот.

Најнови вести