понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 17
home Вести

Забрана за сообраќај на камиони на планинскиот превој Буково

Забрана за сообраќај на камиони на планинскиот превој Буково

Поради интензивни врнежи од снег на планинскиот превој Буково попладнево е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила.

Како што соопштија од АМСМ, забраната стапува во сила од 16:15 часот.

Коронавирус