понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Забрана за камиони од Струга кон граничниот премин Ќафасан

Забрана за камиони од Струга кон граничниот премин Ќафасан

Патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан забранет за камиони.

Како што информираа од АМСМ, забраната за движење на тешки товарни возила е во важност од 16 часот.

Коронавирус