петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Забрана за камиони на Тетово – Попова Шапка

Забрана за камиони на Тетово – Попова Шапка

Од 22:00 часот (29.11.2021) е воведена забрана за ТТВ на патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Најнови вести