сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 33
home Вести

Забрана за камиони на Стража и на патот Маврово – Дебар

Забрана за камиони на Стража и на патот Маврово – Дебар

Поради врнежи од снег утрово е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража и на патниот правец Маврово – Дебар.

Како што соопштија од Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е воведена во 8:50 часот, односно во 9:15 часот.

Најнови вести