четврток, 6. мај 2021. Вести денес: 197
home Вести

Забрана за камиони на Плетвар

Забрана за камиони на Плетвар

Од 07:50 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар, соопшти јавното претпријатие „Македонија пат“.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег.

Најнови вести

Коронавирус