сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Забрана за камиони на патот Битола – Ресен преку Ѓавато

Забрана за камиони на патот Битола – Ресен преку Ѓавато

На патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато изутрина од 8:35 часот е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти Диспечерскиот информативен центар на ЈП „Македонија пат“.

Воедно, изутринава во 08:30 часот е укината забраната за камиони на патот крак Маврово – Дебар.

Коронавирус