вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Забрана за камиони и на патот Маврово-Дебар

Забрана за камиони и на патот Маврово-Дебар

Од АМСМ известуваат дека од 06.35ч се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар.

На патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка од 22:00ч. воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила.

За останатите видови на возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Коронавирус