четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Забрана за движење на товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

Забрана за движење на товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

На патниот правец Тетово- Попова Шапка е воведена забрана за тешки товарни возила, а од Авто Мото Сојузот на Македонија препорачуваат користење на зимска опрема за лесни моторни возила и за автобуси.

На останатите патни правци во државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

ЕУРО 2020

Македонија