недела, 28. мај 2023. Вести денес: 7
home Вести

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека е воведена во 19.40 часот, соопшти ЈП Македонија пат.

Претходно од ЈП Македонија пат информираа дека сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози и дека се уште има забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Најнови вести