четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 131
home Вести

Забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Струга-Ќафасан

Забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Струга-Ќафасан

Поради врнежи од снег и ниски температури на патниот правец Струга – Г.П. Ќафасан од 17 часот е воведена забрана за сообраќај на тешките товарни возила.

За останатите видови на возила, како што соопштуваат од Македонија пат, се препорачува задолжително носење зимска опрема во возилата и нејзина употреба ако условите на патот тоа го бараат.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија