среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Забрана за движење на камиони на превојот Стража

Забрана за движење на камиони на превојот Стража

На планинскиот превој Стража попладнево од 18:10 часот е воведена забрана за тешки товарни возила.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, а слаб снег провејува на Попова Шапка, Маврово, Буково и Ѓавато.