сабота, 10. април 2021. Вести денес: 89
home Вести

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА АВТОБУСИ: Во овој туристички центар денеска отежнато движењето, ова мора да го имате на ум

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА АВТОБУСИ: Во овој туристички центар денеска отежнато движењето, ова мора да го имате на ум

Забрана за движење на тешки товарни возила и автобуси поради врнежите од снег е воведена на патниот правец Тетово – Попова шапка.

Забраната, како што соопшти АМСМ, е воведена од 8.30 часот.

Коронавирус