понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 168
home Вести

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОНЦЕТО- од утре дожд во Македонија, а за време на викендот облечете се потопло- еве ја максималната температура

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОНЦЕТО- од утре дожд во Македонија, а за време на викендот облечете се потопло- еве ја максималната температура

Времето утре ќе биде претежно облачно и постудено со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер.

Времето во петок ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од југоисточен правец.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Додека во недела времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

 

Најнови вести

Коронавирус