вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 133
home Вести

За време на споениот викенд само еден ден ќе може да искористите на сонце- другите два не очекува дожд и студ

За време на споениот викенд само еден ден ќе може да искористите на сонце- другите два не очекува дожд и студ

Во следните два дена ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во сабота облачноста ќе се зголеми, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Поради облачноста, утринските температури ќе бидат во пораст, а дневните ќе опаднат за три до пет степени.

Коронавирус