вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СЕ ЧЕКА И ДО 2 ЧАСА: Хаос во овие моменти на граничниот премин „Богородица“ (ВИДЕО)

ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СЕ ЧЕКА И ДО 2 ЧАСА: Хаос во овие моменти на граничниот премин „Богородица“ (ВИДЕО)

Редици на автомобили денеска може да забележат на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција.

Според АМСМ, времето на чекање на овој граничен премин е 1-2 часа.

Причината за ваква редица се летните одмори кон соседна Грција.

Доколку сакате во живо да следите каква е моменталната состојба таму, кликнете ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус