петок, 3. декември 2021. Вести денес: 21
home Вести

За викендот постудено со услови за снег на планините

За викендот постудено со услови за снег на планините

За време на викендот синоптичарите најавуваат постудено време со северен ветер и услови за провејување слаб снег на планините.

Сончевото време со слаб до умерен северен ветер ќе преовладува уште утре и во петок. Веќе кон крајот на денот во петок и во сабота ќе дува засилен северен ветер и облачноста ќе се зголемува, а во сабота дневната температура значително ќе се намали.

Од недела повторно времето ќе биде стабилно, но со значително пониски утрински температури.

Коронавирус