понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

За викендот до 35, а следната недела и до 38 степени

За викендот до 35, а следната недела и до 38 степени

До сабота во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за изолирана појава на краткотрајно невреме, соошти УХМР.

Во недела услови за краткотрајна нестабилност ќе има во западните делови. Температурите ќе
бидат во позначнителен пораст. За викендот темпратурите ќе достигнат до 35, а наредната недела и до 38 степени. (МИА)

Коронавирус