среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 148
home Вести

За велигденската ноќ вообичаен број јавувања во Брзата помош

За велигденската ноќ вообичаен број јавувања во Брзата помош

Во текот на велигденската ноќ во Итната медицинска помош немало зголемен број јавувања.

Од таму за МИА информираат дека дека ноќеска во Брзата помош имало вообичаен број и тип интервенции.

Од 19 часот на 7 април до денеска изутрина до 7 часот, во Брзата помош имало само триесетина јавувања и немало поголеми интервенции.