петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 155
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Вести

За вакво пpизнaниe се оди во затвop: Пaвлe глacал за измени во Кpивичниот зaкoник за да ocлободи син на пpaтеничка за таа да глaca за Ceверна

За вакво пpизнaниe се оди во затвop: Пaвлe глacал за измени во Кpивичниот зaкoник за да ocлободи син на пpaтеничка за таа да глaca за Ceверна

За скандалозно признание какво што имаше Павле Богоевски пред само неколку дена во затвор оди пола државен врв и пратенички состав, објавува Инфомакс.

Екс пратеникот на СДСМ, Богоевски во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија пред целата македонска јавност потврди дека пратениците на опозицијата биле уценувани од страна на на власта со затворски казни за нив и нивните блиски доколку својот глас не го дадат за промена на името.

Имено синот на Владанка Авировиќ, Василие Авровиќ беше осуден во случајот „Труст“ каде првообвинет беше бизнисменот Сеад Кочан. За случајот Василие доби 3 години затвор која со понатамошни измени во Кривичниот законик беше ослободен од затвор. Ваквото однесување е криминално од секој аспект особено ако земеме во предвид дека Владата на СДСМ спроведе велепредавство, предавајќи ги македонските национални и државни интереси менувајќи го името спротивно на референдумската воља на граѓаните.

Погледнете го ова ШОКАНТНО и дрско признание на Богоевски ТУКА.

Коронавирус