понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 39
home Вести

За сите криза, за Гази Баба 245.000 евра бизнис (ФОТО)

За сите криза, за Гази Баба 245.000 евра бизнис (ФОТО)

За справување со Корона-кризата ќе бидат потребни многу средства. Затоа е неодговорно градоначалникот на Гази Баба да троши 245.000€ за привремени партиски вработувања, вели Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Овие средства на даночните обврзници покорисно е да се пренаменат за помош на здравството, за вработените во стопанството. Вака недомаќинското трошење на пари не треба да се покрива преку спуштање на минималец од 14.500д на целата администрација, пишува Милошоски на Фејсбук.

Коронавирус