недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Вести

За портпаролот на СДСМ менувањето на името буди убави спомени и силни емоции

За портпаролот на СДСМ менувањето на името буди убави спомени и силни емоции

На портпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов на денот на потпишувањето на Преспанскиот договор му се пробудиле силни емоции и убаво спомени.

-Ден кој буди силни емоции и убави спомени.

Со мудрост, храброст и многу енергија решивме огромно прашање за иднината на овие и на идните генерации!

Од водите на Преспа, до Европското семејство!, пишува во својата Фејсбук објава Костадинов.

Локални избори 2021