петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

За неносење заштитна маска казнети 983 граѓани

За неносење заштитна маска казнети 983 граѓани

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус