четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 91
home Вести

За неносење заштитна маска казнети 392 лица

За неносење заштитна маска казнети 392 лица

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 392 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.