четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 147
home Вести

За неносење маска казни за 541 лице

За неносење маска казни за 541 лице

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 541 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус