среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 168
home Вести

За неносење маска казнети 796 лица

За неносење маска казнети 796 лица

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 796 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус