среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 2
home Вести

За неносење маска казнети 755 граѓани

За неносење маска казнети 755 граѓани

Во текот на изминатото деноноќие (03/04.11.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 755 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести