понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

„За Наше Куманово“: Во населбата каде што живее Оливер Спасовски, СДСМ губи

„За Наше Куманово“: Во населбата каде што живее Оливер Спасовски, СДСМ губи

Огромен број на граѓани, синоќа дадоа голема поддршка на независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски и на советничката листа на оваа иницијатива при отворањето на штаб во населбата Перо Чичо на граѓанската иницијатива „За Наше Куманово“.

-Граѓаните ја испратија пораката кого ќе поддржат на претстојните локални избори. Во населбата каде што живее министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и главниот стратег на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ губи, велат од „За Наше Куманово“.

На 17-октомври Максим Димитриевски победува двојно, затоа што граѓаните сакаат концепт за развој на општината, а не внатрепартиски пресметки.

Локални избори 2021