сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 7
home Вести

За Мухамед Зеќири не постои коронавирусот- во собранието седеше без маска, но и со кренати нозе во вис (ФОТО)

За Мухамед Зеќири не постои коронавирусот- во собранието седеше без маска, но и со кренати нозе во вис (ФОТО)

За пратеникот од редовите на СДСМ Мухамед Зеќири очигледно не важат правилата и протоколите во Собранието на Република Македонија.

Но, освен тоа, за него не важат ниту протоколите кои ги пропиша Комисијата за заразни болести и носењето на заштитни маски на јавни места.

И додека на денешната седница за избор на нова влада Зеќири не носи маска и ја загрозува безбедноста на другите пратеници, тој седеше и надвор од сите етички правила и кодекс на собранието.

Имено тој седницата ја следи со кренати нозе, погледнете.

Дали ќе следува соодветна казна останува да видиме.

Коронавирус