среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 177
home Вести

За кралицата не сме ни ФИРОМ ни Северна (ФОТО)

За кралицата не сме ни ФИРОМ ни Северна (ФОТО)

Нејзиното Височество кралицата Елизабета ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот Твитер профил на кралското семејство.

„Кралицата ги прими акредитивните писма од новоназначената амбасадорка на Република Македонија во земјата, нејзината екселенција Александра Миовска“, стои во твитот на кралското семејство.

Најнови вести

Локални избори 2021