понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

За еден ден казнети 428 граѓани кои не носеле маска

За еден ден казнети 428 граѓани кои не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

ЕУРО 2020

Македонија