вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

За дневниот престој уште се дискутира со Комисијата за заразни болести и Министерството за труд

За дневниот престој уште се дискутира со Комисијата за заразни болести и Министерството за труд

Министерката Мила Царовска одговарајќи на новинарско прашање рече дека во однос на целодневната настава се прават дискусии и со Комисијата за заразни болести и со министерството за труд и социјална политика.

Се разгледува можноста децата да добија одредена заштита по завршување на часовите, штом ќе има конечна информација јавноста ќе биде известена, рече Царовска.

Коронавирус