понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 57
home Вести

ЗА ДЕСЕТИНА ДЕНА СЕ ПРЕВРТЕА ДВА КАМИОНА НА ИСТО МЕСТО – утрово шлепер се преврти во близина на Аеродромот во Охрид (ФОТО)

ЗА ДЕСЕТИНА ДЕНА СЕ ПРЕВРТЕА ДВА КАМИОНА НА ИСТО МЕСТО – утрово шлепер се преврти во близина на Аеродромот во Охрид (ФОТО)

Несреќата се случи денеска околу 10 часот, кога камион со македонски регистерски таблички се превртел од засега непознати причини, повреден е само возачот на камионот.

Во текот на денот се очекуваат повеќе детали за причините, моментално СВР Охрид врши увид на настанот, објавува ОхридВест.мк.

Тие пишуваат дека шлеперот бил со тетовски ознаки.

Инаку пред десетина дена исто така се преврти камион на истото место кај Аеродромот, а еве како изгледаше тогаш превртениот камион.

Коронавирус