недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 64
home Вести

За Богоевски тепањето човек од страна на Курто Дудуш е глупост, а шамарите од Центар злосторничко здружување

За Богоевски тепањето човек од страна на Курто Дудуш е глупост, а шамарите од Центар злосторничко здружување

За Богоевски, тепање на човек од градоначалникот на СДСМ Курто Дудуш е само глупост, додека „шамарите“ од Центар кои што практично И не се случија е злосторничко здружување на ВМРО-ДПМНЕ.

Поранешниот пратеник од СДСМ Павле Богоевски кој што си поднесе оставка после реакцијата од јавноста откако беше слушнат како бара „полче“, смета дека тепање на човек во општинската зграда од страна ан градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ Курто Дудуш е само обична глупост што ја направил, додека пак шамарите од Центар кои што не се ни случија се злосторничко здружување од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

Овој направил глупост во канцеларија и си одговара и нема никаква политичка заднина, додека шамарите во Центар е злосторничко здружение, вели Богоевски во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5.

Коронавирус