четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 128
home Вести

За Бадник снег, за Божиќ сонце- какво време не` очекува до четврток

За Бадник снег, за Божиќ сонце- какво време не` очекува до четврток

Во следните денови времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Утринските температури насекаде ќе бидат негативни.

Утре времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег, а попладне облачноста ќе се намали.

Погледнете какво ќе биде времето до четврток.

Коронавирус