недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Вести

За 24 часа казнети 549 граѓани кои не носеле маска

За 24 часа казнети 549 граѓани кои не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 549  прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Коронавирус