вторник, 28. март 2023. Вести денес: 105
home Вести

Вулгарности на социјалните мрежи: Пратеникот на СДСМ испрати низа сочни навреди преку Фејсбук

Вулгарности на социјалните мрежи: Пратеникот на СДСМ испрати низа сочни навреди преку Фејсбук

Пратеникот на владејачката СДСМ, Чедомир Саздовски, на социјалните мрежи со тешки навреди, без да прецизира кон кого се тие.

Фејсбук статус на Чедомир Саздовски:

Ај да си знаете де….Тие не можат толку да ме изнервираат колку што јас можам да издржам.
Забораваат една многу важна работа а таа е следната:
За разлика од многумина јас едноставно немам што да се срамам а за што секојдневно одредени БИТАНГИ имаат желба да ме удават во капка вода.
Но, сакам да ви кажам дека СЛОН ОД КОМАРЕЦ НЕ СЕ ПЛАШИ…БЕДЕН Е СЕКОЈ ОНОЈ КОЈ КЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ПОНИЖИ ДРУГИОТ САМО ЗА ДА СЕ ИЗДИГНЕ СЕБЕСИ…
Ова во превод на нивниот јазик (начин на изразување) се вика КОПУК…
А вие што секојдневно ме тормозите, плукате, р’кате, понижувате…..АЛОООО, ГРЕШНА ВИ Е АДРЕСАТА, МЕНЕ НЕ МЕ ПЛАШИТЕ СО НИШТО АМА МОЖЕТЕ НЕСТО ДРУГО ДА СТОРИТЕ А ТОА Е …МОЖЕТЕ ЗА *урац да ми се фатите само под еден услов, односно ако ви се миени рацете со БИЛЈАНА ПРАШОК ОД ОХИС…Ете толку од мене, колку да си знаете ДЕ…ШУПАЦИ ОД СИТЕ СОРТИ”, напиша Саздовски на денот кога уставната комисија на собранието одлучи уатавните измени да одат на пленарна расправа.

loading...