среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Вучиќ: На Заев му се обраќам со “пријателе“ од куртоазија

Вучиќ: На Заев му се обраќам со “пријателе“ од куртоазија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ потврди дека премиерот Зоран Заев му се јавил да му се извини после она што го говореше за преговорите меѓу Белград и Приштина со руските комичари.

-Момците кои му се јавија на Заев го одработија тоа навистина професионално бидејќи е многу тешко да закажеш било каков разговор со високи државници. Заев ми прати извинување за она што го рекол.Моја обврска е Заев и некои други претседатели да ги нарекувам пријатели и тоа го правам од куртоазија, изјави Вучиќ во емисијата „Хит твит“ на Пинк.

Коронавирус