вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 139
home Вести

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија.

„Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се изгласа за. Во Србија да се одржеше референдум и да изгубевме ќе си дадев оставка и ќе речев граѓаните се против и не можам да одам против тоа.“, потенцираше српскиот претседател во своето интервју.

Локални избори 2021