сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Вторник неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Вторник неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Денот на македонската револуционерна борба – 23 Октомври е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 23 Октомври е неработен согласно Законот за празниците на Република Македонија.

Коронавирус