понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 175
home Вести

Вторник неработен ден за сите граѓани на Македонија

Вторник неработен ден за сите граѓани на Македонија

Првиот ден на Рамазан Бајрам 4 јуни 2019 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честитаат Рамазан Бајрам.

Коронавирус