сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 50
home Вести

Вторник е следниот неработен ден- во мај уште 2 слободни денови

Вторник е следниот неработен ден- во мај уште 2 слободни денови

Нареден неработен ден за сите граѓани на Република Македонија е 1. мај, Ден на трудот кој паѓа во вторник.

После споениот викенд за Велигден во кој уживавме во дури 4 слободни денови, претстои уште еден таков.

Споен викенд ќе имаме и на 24 мај (четврток) кој е неработен ден за сите граѓани на Македонија, а денот потоа, 25. мај (петок) е Духовден, кој е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед.

Најнови вести